„Niosąc pomoc zadbaj o bezpieczeństwo”

1 czerwca nasza społeczność szkolna wznowiła udział w realizacji programu „Ratujemy i uczymy ratować” pod patronatem WOŚP.

Po wstępnej pogadance i prezentacji uczestnicy wykazywali się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas zajęć edukacyjno-integracyjnych, które zostały przeprowadzone pod kontrolą wychowawców klas.

Zastosowana metoda obwodu stacyjnego obejmowała:

  1. Bezpieczeństwo i wzywanie pomocy;
  2. Pozycję boczną ustaloną;
  3. Resuscytację krążeniowo-oddechową;
  4. Pomoc przy drobnych urazach i ukąszeniach.

Wykorzystanie: plansz poglądowych, fantomów Mini Anne i Litlle Anne, podstawowych środków opatrunkowych oraz modeli telefonów komórkowych uatrakcyjniało zajęcia. Jednak największym wyzwaniem dla uczestników było naprzemienne odgrywanie roli poszkodowanego i osoby niosącej pomoc – ratownika. Podsumowaniem zajęć było wspólne oglądanie filmu animowanego „Doktor Kręciołek” i instruktażowego weryfikujących zdobytą wiedzę i umiejętności.

            Realizacja wyżej wyciemnionego programu objęła również jeden z celów projektu profilaktycznego „Agresji i przemocy mówimy NIE!” wspieranego przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w grodzisku Dolnym.

Koordynatorzy zajęć:

Katarzyna Burszta

Beata Kusy

Dzień mamy i taty

Z okazji Święta Mamy i Taty obydwie grupy przedszkolne i klasy I-III przygotowała dla swoich rodziców programy artystyczne oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi dzieci podziękowały rodzicom za ich miłóść, która zostaje jak światło na całe życie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także i przez rodziców. Panowała podniosła atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie na uroczystość, życzliwość i ciepłe słowa.

Musical „Cudowna Lampa Aladyna”

W dniu  17 maja  uczniowie klas 0-3 wybrali się na szkolną wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury w Łańcucie.  Mieli tam przyjemność obejrzenia musicalu „Cudowna lampa Aladyna”. Jest to opowieść o zaczarowanej lampie i ukrytym w niej duchu Dżinnie, który spełnia wszystkie życzenia jej właściciela. Owym właścicielem magicznej lampy zostaje młody chłopiec o imieniu Aladyn, który postanawia dowiedzieć się, czy lampa naprawdę spełnia życzenia i czy można zwiedzić świat na zaczarowanym dywanie. W spektaklu  tym zgrabnie wplecione zostały przesłania profilaktyczne, gdzie młody widz miał utrwalić sobie ,że nigdy nie wolno rozmawiać z nieznajomymi i nie wolno oddalać się daleko od mamy. Musical „Cudowna lampa Aladyna”, to świetny spektakl w bardzo interesującej i kolorowej oprawie zmieniających się świateł. Wyjazd do Łańcuta nie mógł się także obyć bez wizyty w pizzerii oraz deseru w postaci lodów. Każdy uczeń mógł również zakupić pamiątkę z wyjazdu.

Wycieczka do PSP w Nowej Sarzynie

10 maja całą szkołą odwiedziliśmy Komedę Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Sarzynie, w której znajduje się sala edukacyjna ,,Ognik”. Podczas wizyty wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych, gdzie zapoznaliśmy się z różnymi sytuacjami zagrożenia pożarowego oraz sposobami gaszenia ognia. Nauczyliśmy się również jak zachować się w czasie pożaru, jak przeprowadzić reanimację oraz bezpieczną ewakuację. Wiedza teoretyczna poparta była działaniami praktycznymi, ponieważ każde dziecko wzięło udział w ewakuacji z zadymionego pomieszczenia. Zajęcia te miały poszerzyć wiedzę i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia przez najmłodszych. Podczas wizyty mieliśmy również możliwość zwiedzić budynek straży, obejrzeć sprzęt strażacki, a także usiąść w wozie strażackim. Na pamiątkę tych zajęć każdy przedszkolak otrzymał ,,CERTYFIKAT DZIELNEGO MAŁEGO STRAŻAKA” oraz słodki upominek. Na zakończenie wyjazdu odwiedziliśmy także Ogródek Jordanowski w Leżajsku, gdzie dzieci i uczniowie mieli czas na wspólne zabawy.

Witaj Majowa Jutrzenko!

29 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły te ważne wydarzenia z historii naszego kraju, klasa II oraz starsza grupa przedszkolna przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat i dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Była to także sprzyjająca okoliczność do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów naszej szkoły. Dodatkowo odbyło się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego. Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom nagrody.
Oto laureaci konkursu:
Marta Grzywna – klasa I
Martyna Bartuś – klasa II
Emilia Potaczała – klasa III

Pokaz gimnastyki artystycznej

Na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się pokaz gimnastyki artystycznej. Mieliśmy zaszczyt popatrzeć na niezwykle trudne, robiące ogromne wrażenie akrobacje i układy taneczne. Ogladanie tego programu było bardzo wkscytujące. Pod koniec występu wszyscy mieli możliwość spróbować swoich sił w tańcu ze wstążką. Poniżej fotorelazja z występu.

Akcja Żonkile

  Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się w akcję społeczno–edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.

Aktualności, Rok 2021/2022

Gminny Konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii”

Dnia 21.04.2022 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w corocznym Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii” organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: klasy I- III i klasy IV-VI. Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Grodzisko Dolne. Gminnym Mistrzem Ortografii uczniów klas I-III została Hanna Rynasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Grodzisku Dolnym, II miejsce zajęła Rozalia Sołek również  z Grodziska Dolnego, a trzecie Luiza Brzyska ze Szkoły Podstawowej im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym.  Zostało przyznane także wyróżnienie, które trafiło do Karoliny Chmury ze Szkoły Podstawowej w Chodaczowie.Aktualności, Rok 2021/2022

Konkurs „Zajączek wielkanocny”

Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs za „Zajączka wielkanocnego” dla naszych przedszkolaków został rozstrzygnięty. Wszystkie prace zostały przygotowane na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką i pomysłowością. Różnorodność technik i ilość dzieł sprawiło jury wielką trudność w wyłonieniu zwycięzców. Po burzliwych naradach przyznano:

I miejsce:
Izabela Czerwonka
II miejsce:
Hanna Król
Laura Kowal
Alicja Grzywna
Wyróżnienia:
Patrycja Bartuś, Przemysław Czerwonka, Oliwia Grzywna, Nataniel Koń, Milena Lasek, Milena Lizak, Aleksandra Maj, Błażej Pelc, Jan Socha, Michał Socha, Aleksandra Zamorska.

Uczestnicy konkursu otrzymali z rąk p. Dyrektor pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie!

Zdrowych , pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz radosnego, wiosennego nastroju i serdecznych spotkań w gronie najbliższych życzą:

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej  w Laszczynach

Aktualności, Rok 2021/2022

Dzień bez plecaka

        Dzień bez plecaka – co to za zwyczaj? Jest to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, sklepowy wózek, a nawet legowisko dla zwierząt. Liczy się kreatywność i fantazja. Nauczyciele dla odmiany tego dnia zamiest torebek wybrali plecaki.
         Uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły pokazali, że wyobraźnie nie ma granic. Poniżej fotorelacja z tego nietypowego dnia w szkole.
Read More