Pasowanie na ucznia klasy I

        W środę, 13 października  odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni Pani Grażyny Pytel. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klasy pierwszej wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.
       Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Wioleta Wróbel. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej w Laszczynach. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. 
Read More

Aktualności, Rok 2021/2022

Dzień Chłopaka

           Dzień Chłopaka to święto, które każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze tak rozpoznawalne jak Dzień Mężczyzny, ale jest świetną okazją do tego, aby docenić wszystkich panów. My również tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Były gorące życzenia i upominki o które zadbały dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego. Wszystkim naszym chłopcom jeszcze raz życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. 

Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarcza Wam radości
i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.
Niechaj problemy Was omijają,
A wszyscy bardzo Was kochają.
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie!
Read More

Aktualności, Rok 2021/2022

Święto Pieczonego Ziemniaka

          Wrzesień to pierwszy jesienny miesiąc, to okres intensywnych prac w gospodarstwach, ogrodach i sadach, a także czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obchodziły Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym dniu wszyscy przybyli do szkoły we wspaniałych humorach i z szerokim uśmiechem. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw, historia Ziemniaka oraz ziemniaczane konkurencje sportowe. Obowiązkowo na koniec dzieci zjadły ze smakiem pieczone ziemniaki. Dziękujemy pani Eli Leji z Siedliska Cztery Drogi za serdeczne przyjęcie i zorganizowanie pikniku.
Read More

Aktualności, Rok 2021/2022

II Kongres Edukacyjny IT i SZACHY

          Dnia 22 września w Jasionce koło Rzeszowa w hali G2A Arena odbył się II Kongres Edukacyjny IT i Szachy. Udział wzięły także uczennice naszej szkoły z klasy III: Emilia Potaczała, Oliwia Ryfa oraz Aleksandra Zygmunt wraz z opiekunem p. Pauliną Czerwonką. W ramach programu kongresu odbył się turniej szachowy.  Rozgrywano go w dwóch grupach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI, tempem 12 minut dla zawodnika na partię na dystansie 7 rund. 
Read More

Aktualności

WF z AWF

           W sobotę, 18 września 2021 r., nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Paulina Czerwonka oraz p. Bernadetta Stopyra, wzięli udział w szkoleniu MEN „WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły”, które odbyło się w Krakowie. Celem projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki, koordynowanego przez AWF w Warszawie jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Podczas zaplanowanych szkoleń, najlepsi specjaliści z AWF dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. W czasie szkoleń poruszane zostały tematy z zakresu problemów zdrowotnych związanych z przechorowaniem covid-19, ale także problemy psychologiczne związane z izolacją, nauką zdalną. Mowa była także o sposobach radzenia sobie ze skutkami pandemii i wzmacniania odporności.
Read More

Aktualności, Rok 2021/2022

Bezpieczeństwo to podstawa!

           Dnia 16 września naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Panowie rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócili uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.  Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków ani uczniów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Aktualności, Rok 2020/2021

Rozpoczęcie roku szkolnego

        1 września 2021r. odbyło sie uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22. Inauguracja  odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie wszystkich zebranych: uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników powitała Pani Dyrektor.  Krótko omówiła organizację pracy szkoły w nowym roku szkolnym, przedstawiła wychowawców klas oraz nowego nauczyciela. Z okazji nowego roku szkolnego Pani Dyrektor życzyła wszystkim naszym uczniom, aby był to rok pełen sukcesów, pozytywnych doświadczeń związanych ze zdobywaniem wiedzy. Nauczycielom i wychowawcom – nowatorskich, kreatywnych działań oraz wielu sukcesów w pracy zawodowej. Rodzicom – owocnej współpracy ze szkołą, która warunkuje dobre efekty wychowawcze, a pracownikom szkoły – spokoju i zadowolenia z wykonywanej pracy. 

Aktualności, Rok 2021/2022

Piknik nad Zalewem „Czyste”

Dnia 24 czerwca klasa I i II z okazji zakończenia roku szkolnego wybrały się na piknik nad Zalew „Czyste”. Dzieci aktywnie korzystały z czasu na świeżym powietrzy, a także zajadały się przekąskami przygotowanymi przez opiekunów i przez nich samych. Największą radość sprawiło jednak brodzenie w wodzie dla ochłody. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Zygmuntowi za ufundowane lody.
Read More

Wycieczka do Leżajska

Dnia 22 czerwca uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki uczestniczyli w wycieczce do MCK w Leżajsku. Oglądali projekcję filmu „ Luca”. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Po odbytym seansie całą grupą udaliśmy się spacerem do Ogródka Jordanowskiego gdzie zabaw nie było końca. Całość wycieczki uświetniły lody w pobliskiej lodziarni. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.
Read More

POTYCZKI ORTOGRAFICZNE W SZKOLE I GMINIE

Dnia 4 czerwca 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klasy II i III, w którym wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, ćwiczenie wytrwałości, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii. Z dyktandem naszpikowanym trudnościami ortograficznymi najlepiej poradziły sobie Anna Papak z klasy III na miejscu I, Wiktoria Panek z klasy III oraz Aleksandra Zygmunt z klasy II.
Laureatka I miejsca Anna Papak reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym,  który odbył się dnia 8 czerwca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Po wyrównanej rywalizacji w kategorii klas młodszych, nasza uczennica zajęła III miejsce. Miała również okazję zwiedzić placówkę, do której będzie uczęszczać już po wakacjach. Organizatorom konkursu gminnego dziękujemy za ciepłe przyjęcie i ufundowane nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Read More