„Alicja w Krainie Czarów”

Dnia 15 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III wybrali się do Przeworska na musical pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Spektakl wystawiany był przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. ”Alicja w Krainie Czarów” to piękna opowieść o przygodach dziewczynki, która trafiła do magicznego świata, dzieje się to na granicy jawy i snu, a koszmarne przeżycia przeplatają się tutaj z zabawnymi fantazjami.

Dzieci wspólnie z bohaterką odbyły niezwykłą podróż do Krainy Czarów i przeżyły niezapomniane chwile wspólnej zabawy. Przepiękna, barwna scenografia, gra świateł oraz wspaniale role aktorskie, dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Aktualności, Rok 2023/2024

Robotyka

W naszej szkole odbywają się zajęcia z robotyki Masterbot zarówno dla dzieci z oddziału przedszkolnego jak i uczniów klas 1-3.

Podczas spotkań uczniowie i przedszkolaki konstruują budowle z klocków lego, poznają tajniki i mechanizmy programowania oraz podstawowe zasady kodowania. Zajęcia sprzyjają kreatywności i pomysłowości, uczą krytycznego podejścia do efektów swojej pracy oraz umiejętności rozwiązywania problemów.

Każde spotkanie to spora dawka wiedzy i zabawy.

Aktualności, Rok 2023/2024

Gminny Konkurs

Rozstrzygnięcie V Gminnego Konkursu Literacko-Plastycznego na okładkę wymyślonej przez siebie książki zorganizowanego przez Bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej w Grodzisku Dolnym.

Laureaci z naszej szkoły:

Paulina Konieczny – I miejsce

Szymon Konieczny – III miejsce

Natalia Majkut – wyróżnienie

„Turki w obyczajowości grodziskiej”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym pod hasłem: „Turki w obyczajowości grodziskiej”:

Laureaci konkursu:

Paulina Konieczny – I miejsce

Milena Lizak – I miejsce

Martyna Hołub – I miejsce

Zofia Pelc – I miejsce

Marta Grzywna – I miejsce

Szymon Konieczny – II miejsce

Wyróżnienia:

Izabela Czerwonka

Patrycja Zalot

Szymon Joniec

„Koziołek Matołek”

Dnia 5 kwietnia dzieci i uczniowie obejrzeli teatrzyk pt. ” Przygody Koziołka Matołka”. Z przedstawienia dowiedzieli się nie tylko dokąd zmierzał koziołek, aby się podkuć lecz także odbyli ciekawą lekcję o życzliwości, tolerancji i koleżeństwu oraz nauczyli się kilku przysłów tematycznie związanych z obejrzaną sztuką.

Marzanna – Polska tradycja witania wiosny

Marzanna jednoznacznie kojarzy się nam z pierwszym dniem wiosny. Topienie marzanny oznacza pożegnanie zimy. Jest to stary zwyczaj, który w XIX wieku przekształcił się w zabawę z udziałem dzieci i młodzieży. Dawniej kukła marzanny wykonywana była ze słomy, płótna i licznych ozdób (korali i wstążek). Najpierw kukłę po wszystkich domach na wsi obnosiły dzieci, które dodatkowo trzymały w rękach gałązki jałowca. W trakcie tego obrzędu Marzanna była wkładana do każdego mijanego zbiornika z wodą, co miało symbolizować jej podtapianie. Pod koniec dnia kukłę zabierali starsi mieszkańcy wioski i wyprowadzali poza granicę wsi, a następnie podpalali i wrzucali do wody. Współcześnie ten zwyczaj wiążemy z początkiem kalendarzowej wiosny (21 marca), kiedy to uczniowie, ale też dzieci młodsze topiąc Marzannę wrzucają wraz z nią do wody szkolne niedole. W tym roku tradycyjnie 21 marca, czyli w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Laszczynach, wyruszyli z wesołym pochodem niosąc Marzannę, która następnie została spalona. Na powitanie wiosny uczniowie klasy III przygotowali wiersz oraz piosenkę. Nie brakło też okrzyków: ,, Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, dzisiaj cię żegnamy, bo wiosnę witamy!”. Na koniec korzystając z pięknej wiosennej pogody wszyscy udali się na plac zabaw.

Dzień Dinozaura w grupie młodszej

Choć dinozaury dawno wyginęły to nie przestają fascynować zarówno tych dużych, jak i małych…

26 lutego Smerfy obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji dzieci przyszły w ubraniach z motywem tych stworzeń lub zielonymi akcentami. Podczas prezentacji dzieci zapoznały się z nazwami dinozaurów, opisywały ich wygląd, słuchały o ich cechach charakterystycznych oraz czym się odżywiały. Smerfy uwielbiają prace plastyczne więc z zapałem wyklejały sylwetę dinozaura. Następnie zbudowali mini park jurajski po którym przechadzały się nasze prehistoryczne stwory. Fotobudka dinozaurowa cieszyła się największym zainteresowaniem. Graliśmy w memo dinozaury oraz odrysowywaliśmy ich sylwety. Dzień Dinozaura upłynał wszystkim w miłej i radosnej atmosferze.


Darowizna

Dzięki Fundacji PKO Banku Polskiego, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Laszczyny otrzymało Darowiznę w postaci sprzętu komputerowego tj. 10 komputerów stacjonarnych wyposażonych w monitory, klawiatury oraz myszki komputerowe. To bardzo istotne wsparcie, dzięki któremu wzrasta jakość kształcenia uczniów szkoły Podstawowej w Laszczynach.

Nowe wyposażenie pozwoli rozwijać i kształtować zainteresowania jak również doskonalić umiejętności stosowania technologii informatycznych, uczyć się kreatywności, korzystania ze źródeł cyfrowej wiedzy oraz pracy zespołowej, która jednocześnie kształci i rozwija.

Pogadanka o bezpieczeństwie

Dnia 29 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Tokarzem pracownikiem KRUS w Leżajsku, który przybliżył uczniom klas I-III tematykę związaną z wypadkami w rolnictwie oraz przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym.