Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

          Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
         Nasza szkoła otrzymala 3125 zl na zakup nowości wydawniczych i nowych lektur.

Aktualności, Rok 2021/2022

Wigilia w przedszkolu

        Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarza i wyjątkowa. Dnia 22.12.2021r. w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie wigilijne. Ten dzień to czas składania sobie wzajemnie serdecznych życzeń, łamania się opłatkiem oraz słuchania i śpiewania kolęd i pastorałek, spędzania czasu przy stole nakrytym białym obrusem. Dzieci popisywały się znajomością wiadomości o zwyczajach i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wigilijny dzień w przedszkolu upłynął w miłej, ciepłej i świątecznej atmosferze przy słodkim poczęstunku.

Aktualności, Rok 2021/2022

„Najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe”

           21.12.2021r. został rozstrzygnięty konkurs dla dzieci przedszkolnych pod hasłem „Najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe”. Jego celem było podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia, a także zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę swoich możliwości i umiejętności. Dzieła małych artystów i ich rodzin oczarowały wszystkich dlatego wybór jury nie był łatwy, ale konieczny…
       Laureaci:
1. Michał Socha.
2. Alicja Grzywna.
3. Nataniel Koń.
Wyróżnienia: Klaudia Konieczny, Błażej Pelc, Oliwia Grzywna, Tobiasz Konieczny, Natalia Majkut, Szymon Konieczny, Aleksandra Zamorska, Lena Czerwonka, Aleksandra Majcher, Przemysław Czerwonka, Jan Socha, Amelia Kuczek, Milena Lasek,Izabela Czerwonka,Martyna Hołub,Klara Kulpa, Paula Krupa, Paulina Konieczny, Melania Drzystek, LauraKowal, Milena Lizak.
              Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk p. Dyrektor pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie!

Read More

Wigilia klasowa

          Wigilia klasowa to przede wszystkim moment, aby pobyć razem i spędzić czas w serdecznej atmosferze. To okazja do zacieśnienia więzi i bliższego poznania. W tym roku odbyła się wyjątkowo wcześnie. 
          To niezwykłe  wigilijne spotkanie  rozpoczęliśmy odczytaniem fragmentu Pisma Świętego  o Narodzeniu Chrystusa. Później zgodnie z tradycją łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Następnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Oczywiście były też skromne prezenty i dużo radości z tego powodu. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli. Wszystkim podobały się ( i smakowały ) pierniczki, które upiekła Emilka ze swoją mamą. Oby kolejne lata w szkole był dla nas tak pełne radości. Read More

,,JESTEM DOBRY, NIE KRZYWDZĘ – STOP PRZEMOCY”

         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt.: „JESTEM DOBRY, NIE KRZYWDZĘ – STOP PRZEMOCY” realizowanym przez Zespół Interdyscyplinarny w Grodzisku Dolnym. Odbył się w ramach Gminnego  Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Grodzisku Dolnym.
Laureaci konkursu:
I miejsce – Aleksamndra Zygmunt
III miejsce – Emilia Potaczała
Read More

„Święty Mikołaj w oczach dzieci”

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literacko – plastycznym pt.: „Święty Mikołaj w oczach dzieci” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Grodzisku Dolnym.

Celem konkursu było:
– pogłębianie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności św. Mikołaja, biskupa z Miry,
– popularyzacja oryginalnej twórczości plastycznej dzieci, poprawności językowej i pięknej polszczyzny,
– rozwijanie wyobraźni twórczej w różnych dziedzinach sztuki,
– doskonalenie różnorodnych technik plastycznych i literackich.
Uczestnicy konkursu:
Dominik Majkut – I miejsce
Aleksandra Zygmunt – II miejsce
Miłosz Danak – III miejsce
Emilia Potaczała – wyróżnienie
Sabina Boroń – wyróżnienie
Read More

„Śpiewajmy i grajmy Mu…”

       Dnia 15 grudnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt.: „Śpiewajmy i grajmy Mu…”. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom prezentowania swoich umiejętności i zdolności wokalnych. Konkurs przebiegał w miłym, świątecznym nastroju. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały się do występu. 
Oto laureaci konkursu:
I miejsce – Giulia Krupa
II miejsce – Oliwia Ryfa
III miejsce Emilia Potaczała
Serdecznie gratulujemy!
Read More

Ulepimy dziś bałwana…

      Pani Zima postanowiła nas nareszcie odwiedzić i sprawiła wszystkim dzieciom wielką radość. Dlatego wykorzystując okazję uczniowie i przedszkolaki wyszli na boisko szkolne, gdzie stoczyły bitwę na śnieżki. Nie obyło się też bez jazdy na saneczkach i orzełków na śniegu. Dla dzieci była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w ich pamięci na długi czas.
Read More

Dzień Pluszowego Misia

        W dniu 25.11.2021r. grupa Smerfów świętowała wspólnie z dziećmi z Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Laszczynach. Przedszkolaki zostały zaproszone na wspólne celebrowanie święta Pluszowego Misia – najlepszego przyjaciela każdego dziecka. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach. Wspólnie rozwiązywały zagadki i wykonały pracę plastyczną polegającą na złożeniu sylwetki misia z przygotowanych elementów i naklejanie ich na duży karton. Na koniec zostały wręczone sodkie upominki . Ten dzień pełen uśmiechu i świetnej zabawy upamiętniony został wspólnym pamiątkowym zdjęciem
Read More

Ho! Ho! Ho!

      Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki i uczniowie z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. 
          Tak długo oczekiwany gość przybył do naszej szkoły w towarzystwie pomocników- elfów. Został powitany gromkimi brawami. Na wstępie dzieci zaskoczyły Świętego prezentując swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mikołaj bardzo dziękował za pamięć, piękne wiersze i piosenki.  Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami.  Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.
Read More