Pogadanka o bezpieczeństwie

Dnia 29 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Tokarzem pracownikiem KRUS w Leżajsku, który przybliżył uczniom klas I-III tematykę związaną z wypadkami w rolnictwie oraz przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym.

Festiwal kolorów

W oczekiwaniu na prawdziwą wiosnę  Szkoła Podstawowa w Laszczynach zorganizowała Festiwal kolorów. Do zabawy włączyły się zarówno dzieci z oddziału przedszkolnego jak i uczniowie z klas I, II, III. Wszyscy w tym dniu przyszli ubrania w swój ulubiony kolor. Efekt był taki, że był to najbardziej kolorowy dzień w roku. Obchodom towarzyszyły różne aktywności, w których każdy znalazł coś dla siebie i mógł rozwijać swoje talenty: malowanie farbami, dekorowanie klas, rozgrywki sportowe, zajęcia gastronomiczne i inne.

Wizyta Pana Strażaka

Dnia 22 lutego w naszej szkole gościliśmy p. Marcina Pelc – strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Laszczynach. Celem jego wizyty było wręczenie uczniom klas I-III dyplomów za udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Wykorzystując niecodzienną sytuację nasz gość w ciekawy sposób przybliżył przedszkolakom i uczniom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że ich drugi zawód nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych i klęsk żywiołowych. Dziękujemy druhowi z OSP w Laszczynach za dzisiejsze spotkanie i za wszelką okazaną pomoc naszej placówce i jej społeczności.

WALENTYNKI

Dzień świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram szkolnych uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski zorganizował „Pocztę Walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, bowiem nasi uczniowie i przedszkolaki wysłali w tym roku sporo serdecznych słów.

Zebranie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Laszczyny

Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Laszczyny serdecznie zaprasza na zebranie Członków SRWL, które odbędzie się dnia 29.02.2024r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Laszczynach.

Proponowany porządek obrad:

– Otwarcie spotkania i przywitanie gości.
– Przyjęcie porządku obrad.
– Wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta.                                                              
– Sprawozdanie Zarządu SRWL za 2023 rok.                                                 
– Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej SRWL za 2023 rok.

– Wybór Komisji Rewizyjnej.
– Udzielenie absolutorium Zarządowi.
– Wolne wnioski.
– Zamknięcie obrad.

W przypadku braku wymaganego kworum Zarząd zwoła Walne Zebranie Sprawozdawcze w drugim terminie tj. w tym samym dniu 15 minut po wyznaczonym pierwszym terminie Walnego Zebrania Sprawozdawczego.

Konkurs Kolęd i Pastorałek

W poniedziałek 22 stycznia w naszej szkole odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem: „Kolędujmy razem”. Organizatorem konkursu była pani Paulina Czerwonka.

Konkurs był przeznaczony dla dzieci z klas I – III. Głównym celem konkursu było propagowanie kultury muzycznej oraz pielęgnowanie tradycji kolędowania.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Paulina Czerwonka, pani Bernadetta Stopyra oraz pani Mariola Czarny. Komisja oceniając występ brała pod uwagę: dobór repertuaru, opanowanie tekstu, walory wokalne, rytmiczność, muzykalność śpiewającego oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Zofia Pelc

II miejsce – Izabela Czerwonka

III miejsce – Szymon Joniec

Wyróżnienia:

Paulina Konieczny

Marta Grzywna

Aktualności, Rok 2023/2024

Zabawa Choinkowa

25 stycznia w naszej szkole odbyła się Zabawa Choinkowa, która została połączona z Dniem Babci i Dziadka. Licznie przybywający do naszej szkoły goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Wioleta Wróbel, która serdecznie przywitała przybyłych gości i zaprosiła na występy uczniów i przedszkolaków.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i życzeniami. Po występach zaczęła się zabawa choinkowa, którą poprowadził wodzirej Dominik Nieradka.

    To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

    Serdecznie podziękowania dla Rady Rodziców za przygotowanie sali oraz poczęstunku.

Aktualności, Rok 2023/2024

Warsztaty przyrodnicze: „Agama Brodata – Jaszczurka czy Smok?”

3 kwietnia naszą szkołę odwiedził niezwykły gość z odległej Australii – jaszczurka  – Agama  brodata,  która  wzbudziła  ogromne  emocje  i  oczarowała  naszych uczniów i  przedszkolaków  swoim  zachowaniem. Choć na pierwszy rzut oka zwierzak wyglądał  jak groźny miniaturowy smok, to okazał się stworzeniem bardzo przyjaznym.

Opiekunka  tego  niezwykłego  zwierzątka  opowiedziała nam wiele  ciekawych  historii  o  życiu i  zwyczajach tej  jaszczurki.  Jednak  najlepszą  atrakcją  była  możliwość  jej  dotknięcia, pogłaskania, nakarmienia i  wykonania  zdjęcia. Dzięki  tym warsztatom dzieci  odkryły,  że  może  ona być  świetnym  przyjacielem  człowieka. 

Aktualności, Rok 2023/2024

ODWIEDZINY PANI ZIMY

22 grudnia do naszej szkoły przyszedł gość specjalny – Pani Zima – w pięknej śnieżnej sukni i choć za oknem jeszcze jej nie widać, to rozsypała po całej szkole płatki magicznego śniegu. Pani Zima wraz ze swoimi Pomocnikami częstowała pachnącymi babeczkami i składała świąteczne życzenia. Powitanie Zimy było niezwykle radosne i wesołe. Mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy będziemy mogli podziwiać piękne zimowe krajobrazy oraz czerpać radość z zabaw na śniegu.

Podzielmy się opłatkiem

Dnia 21.12.2023 r. w naszej szkole odbyła się wigilia. Tego dnia jeszcze bardziej odczuwaliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Nauczyciele, uczniowie, uczestnicy ŚDS w Laszczynach wraz z opiekunami, dzieci z ORW w Laszczynach wraz z opiekunami,  zarząd SRWL, Pani Lidia Roman oraz Pani Maria Kołcz spotkali się wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, kolędując oraz spożywając razem posiłki i słodkości. Pani Dyrektor złożyła uczniom, nauczycielom i zaproszonym gościom świąteczne życzenia. Główną atrakcją spotkania była inscenizacja „Jasełek” w wykonaniu uczniów i przedszkolaków.