Dnia 18 października na boisku szkolnym odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”, w którym wzięły udział dzieci obu grup oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Po krótkiej pogadance dotyczącej pochodzenia i wędrówki ziemniaka do nowego kraju, spotkanie obfitowało w zabawy, zagadki i konkursy sportowe.

Wszyscy zebrani mogli wykazać się sprawnością w rzucaniu ziemniakiem do kosza, szybkością w slalomie z ziemniakiem na łyżce, skokach w workach. Najwięcej frajdy i radości sprawiła jednak dzieciom zabawa „Zbieranie ziemniaków”. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, pląsów dzieci miały również okazję skorzystać z ziemniaczanej fotobudki, w celu zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych kiełbasek oraz ziemniaków pieczonych w ognisku, nad którym czuwał p. Janusz. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody „Święta Pieczonego Ziemniaka”.

Aktualności, Rok 2022/2023