Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi.
          Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla seniorów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
          W Szkole Podstawowej w Laszczynach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.
          Dnia 31 stycznia o godz. 12.30 przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Laszczynach przygotowali wspaniałą uroczystość. Babcie i towarzyszący im dziadkowie zjawili się punktualnie. Usiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu.
          Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami wygłaszając krótkie, ale jakże wspaniałe przemówienie. Składała w imieniu swoim, pracowników i dzieci życzenia przybyłym gościom. Po chwili na scenie pojawili się mali aktorzy i po upewnieniu się, że wszyscy goście dotarli na miejsce, rozpoczęli uroczystość.
          W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przygotowały program artystyczny. Przedszkolaki recytowały wiersze, radośnie śpiewały piosenki i tańczyły wesołe tańce. Uczniowie klas I-III przedstawili wspaniałe „Jasełka”, natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy starszej  „Przedstawienie o smoku wawelskim”, były również tańce, kolędy i pastorałki. Kończąc część artystyczną, wszystkie wnuczęta wspólnie zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły własnoręcznie przygotowane laurki. Po części artystycznej miała miejsce niesamowita zabawa choinkowa przy dźwiękach zespołu YAMAHA z Rzeszowa.