Ostatni dzwonek, czyli zakończenie roku szkolnego!

19 czerwca – to dzień, na który czekali wszyscy uczniowie, nadeszła niezwykle radosna chwila, niosąca za sobą trud nauki i rozpoczynająca okres zabawy i beztroski. Wszyscy uczniowie spotkali się na uroczystości zakończenia roku wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją szkoły. Pani Dyrektor Wioleta Wróbel w swoim przemówieniu podziękowała wszystkim za wspaniałą współpracę oraz pożegnała kończących naukę w szkole – uczniów klasy III. Na koniec życzyła wszystkim radosnych i spokojnych wakacji.

Po gratulacjach i podziękowaniach dla rodziców za wieloletnią współpracę, Pani Dyrektor wręczyła liczne nagrody. Szczególnie ważny był ten moment dla uczniów klasy III którzy, kończąc naukę w naszej szkole, wkroczyli śmiało w nowy etap swojego życia. Uroczystość zakończył program artystyczny w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klasy trzeciej. Po części oficjalnej, podsumowaniach, pożegnaniach i wzruszeniach uczniowie udali się do sal lekcyjnych. Tam odebrali świadectwa z rąk wychowawców, a potem szybko pobiegli na spotkanie z wakacyjną przygodą.

Uczniom życzymy bezpiecznych wakacji i abyśmy wszyscy spotkali się ponownie 1 września wypoczęci i pełni zapału do nauki!

Read More

Bezpieczne wakacyjne rady

Dnia 12 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie z policjantem dla uczniów klas 0-III. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Prowadzący ostrzegł przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać. Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się  po drodze, omówił jak zachować się, gdy zaczepi je obca osoba. Przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku,  przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Informował o sposobach zachowania 
i wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń. Uczniowie uważnie słuchali i miejmy nadzieję, że skorzystają z cennych wskazówek oraz przestróg . Życzymy aby ich wypoczynek wakacyjny był słoneczny, radosny a przede wszystkim bezpieczny.

Read More

Archiwalne, Rok 2018/2019

Piknik z okazji „Dnia Dziecka”

Dnia 8 czerwca 2019 r. Rada rodziców Szkoły Podstawowej w Laszczynach zorganizowała piknik dla dzieci z okazji „Dnia Dziecka”. Piknik odbył się nad zalewem „Czyste” w barze         „U Żusta” dzięki życzliwości i zaproszeniu właścicieli Państwa Anety i Grzegorza Zygmuntów.     W programie przewidziano następujące atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, zabawy z animatorem, malowanie twarzy oraz pływanie łódką po zalewie. Dla dzieci przewidziany był poczęstunek w formie grillowanych kiełbasek, słodyczy i napoje. Pogoda dopisała a atrakcjom nie było końca. Świetne zabawy z animatorką sprawiły, że w zabawie brały udział nie tylko dzieci lecz także rodzice.

Organizatorom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy, a byli to:

Grzegorz i Anna Zygmunt, Wójt Gminy Grodzisko Dolne, Spółdzielnia Usług Drogowo – Rolniczych w Grodzisku Dolnym, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Laszczyny, Aldona Bocek – Telka apteka „Berberis”, Galeria Grodziska BAS Stanisław Bielecki Grodzisko Dolne, OSP Laszczyny, OSP Grodzisko Dolne, OSP Rzeszów – Przybyszówka, Punkt Informacji Europejskiej Direct – Rzeszów (działającej przy WSIiZ),  Usługi transportowe Jacek Kołcz, Urszula Bielańska, Małgorzata i Bogusław Salwach, Agnieszka i Wiesław Papak, Aneta Konieczny, Monika i Andrzej Mędroń, Justyna i Dariusz Lizak,  Anna i Grzegorz Nykiel, Elżbieta i Mariusz Wojtyna oraz Dorota i Paweł Czapla.

Read More

Ratujemy i Uczymy Ratować

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

Do tej pory Programem objętych jest:

30 481 nauczycieli z 12 557 szkół.
Stanowi to 92% wszystkich szkół podstawowych w Polsce.
Blisko 3 miliony dzieci uczy się podstaw pierwszej pomocy!
Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 67 727 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Oprócz tego zrealizowaliśmy szkolenia dla nauczycieli, aby pomóc im w przygotowaniu się do prowadzenia zajęć z dziećmi. Fundacja WOŚP dba o ciągłość prowadzenia Programu – współpracując z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli. Cały czas prowadzimy szkolenia dla nauczycieli i przekazujemy potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki tej wspólnej inicjatywie blisko 3 miliony dzieci zna zasady pierwszej pomocy! Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci! 

Co roku uczniowie klas III naszej szkoły biorą udział w takim szkoleniu. Również i w tym ukończyli kurs udzielania pierwszej pomocy.

Read More

MAGICZNE OGRODY

W pobliżu Kazimierza Dolnego nad Wisłą, w Janowcu, wśród łąk, lasów i wąwozów położony jest rodzinny park tematyczny – Magiczne Ogrody. To pierwszy w Polsce tematyczny park sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Tam też wybrali się uczniowie naszej szkoły 31 maja 2019 r.

Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów Janowiec, wchodzi się do świata, w którym żyją tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących kwiatów, strumieni i wodospadów powstały magiczne krainy, a w nich schronienie znalazły Robanki, Bulwiaki, Smoki, prastare Drzewce, Wróżki Smużki, Magiczne Ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy.

W ogrodzie znajdują się niecodzienne place zabaw dostosowane do zróżnicowanego wieku i możliwości dzieci. Park zaplanowano z podziałem na strefy sensoryczne aktywujące wszystkie zmysły. Ideą, jaka przyświecała jego twórcom, było stymulowanie dziecięcej ciekawości świata i pobudzanie kreatywności. Jest to idealne miejsce zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci mogły swobodnie poruszać się po terenie Magicznych Ogrodów, poleżeć na trawie, wejść do wody albo zbudować zamek z piasku na plaży.

Na dzieci czekają też baśniowe postacie – animatorzy, którzy znali masę ciekawych zabaw i historię Magicznych Ogrodów. Pośród wielu atrakcji najmłodszym z pewnością podobała się przejażdżka kolejką przez Kwiatową Dolinę i zabawa z kudłatym Mordolem. Starszy dzieciom – wizyta w Krasnoludzkim Grodzie, gdzie pod okiem Krasnoludów mogą nauczyć się fechtunku. Dla lubiących działania w grupie idealną rozrywką była wspólna jazda na wyjątkowej linowej karuzeli, a dla pragnących silnych wrażeń – zjazd z ogromnej Krasnoludzkiej Wieży Prób. W Magicznych Ogrodach można było spotkać też Wróżki Smużki, które potrafiły wyczarować prawdziwą tęczę. Na gości powyżej szóstego roku życia czekała dodatkowo mrożąca krew w żyłach wyprawa do posępnego, bagiennego Mroczyska – krainy zaprojektowanej w oparciu o występującą u dzieci rozwojową potrzebę konfrontowania się z silnymi emocjami.

Aleje spacerowe Magicznych Ogrodów przecinają tereny obsadzone setkami gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Miłośników kwiatów zachwyci wielość odmian róż Kordesa, piwonii czy lilaków.

Na koniec naszej magicznej podróży zatrzymaliśmy się jeszcze w Kazimierzu Dolnym, aby choć przez krótką chwilę zachłysnąć się widokiem wspaniałego rynku i móc kupić tamtejszy przysmak „Kogutka”.

Read More

Dzień Dziecka

Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słońce świeci…
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzę Tobie sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.

Słodycze dla dzieci zostały przekazane przez Pana Grzegorza Nykla.

Serdecznie dziękujemy!

Read More

Iluzjonista

Dnia 30 maja 2019 r. do szkoły zawitał Iluzjonista. Podczas występu dzieci i uczniowie mogli zobaczyć pokaz iluzji, złudzeń optycznych, żonglerkę, łączenie kół, znikające chusty, piłeczki i wiele innych. Fotorelacja z występu znajduje się w zakładce.

Read More

DZIEŃ MAMY I TATY

31 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Laszczynach odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Wzięli w niej udział rodzice, którzy zostali zaproszeni przez swoje ukochane pociechy oraz uczniowie i grono pedagogiczne.

Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej, w której cała społeczność szkolna wraz z przybyłymi gośćmi zebrała się, aby obejrzeć uroczystą akademię. Na początku głos zabrała pani dyrektor – Wioleta Wróbel. Gorąco powitała wszystkich zebranych, po czym w swym krótkim przemówieniu złożyła najserdeczniejsze życzenia obecnym w sali mamom i tatom, gdyż to oni wszyscy w tym wyjątkowym dniu byli najważniejsi i to oni również podczas tego szkolnego wydarzenia byli w centrum uwagi.

Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III zaprezentowały programy artystyczne przygotowane pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: pani Bernadetty Stopyry, pani Beaty kusy i pani Grażyny Pytel. Uczniowie pięknymi utworami poetyckimi oraz piosenkami wyrażali wielką wdzięczność rodzicom, a także opiekunom za ich miłość, troskę, okazywane serce i trud wychowania. Mamy i tatusiowie nie kryli ogromnego wzruszenia wywołanego wspaniałym występem własnych dzieci.

Na zakończenie uczniowie podarowali rodzicom własnoręcznie wykonane, skromne upominki. Za swój występ dzieci zostały nagrodzone burzliwymi oklaskami, które świadczyły, że akademia w ich wykonaniu wszystkim bardzo się podobała i zrobiła ogromne wrażenie.

Następnie pani dyrektor zaprosiła wszystkich rodziców na słodki poczęstunek.

Read More

II SZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA GRY W SZACHY

Dnia 25 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się SZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA GRY W SZACHY dla uczestników kółka szachowego z klas I – III. Celami konkursu było: rozwijanie logicznego myślenia, poznawanie tajników gry w szachy, rozwijanie umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika i stosowanej przez niego taktyki,

wdrażanie do stosowania zasad fair – play /umiejętność bycia zwycięzcą lub zwyciężonym, ujawnianie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci, wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej oraz stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

I miejsce – Jakub Czerwonka

II miejsce – Filip Lizak

III miejsce – Piotr Usowski i Marcin Spólnik

Read More