Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 (22.06.2018r.)

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Ciąg dalszy uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły. Pani dyrektor Wioleta Wróbel podsumowała przechodzący już do historii rok szkolny i wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się pod względem nauki i zachowania.

Read More

Aktualności, Rok 2017/2018

Dzień mamy i taty (7.06.2018r.)

Dzień mamy i taty (7.06.2018r.)

7 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia Mamy i Taty. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Rodzice, dla których nasze przedszkolaki i uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, na twarzach rodziców malowało się wzruszenie i duma, że mają tak zdolne pociechy. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze.

Read More

Aktualności, Rok 2017/2018

Wycieczka 25.05.2018r.

25 maja uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcami uczestniczyli w autokarowej wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym etapem wyjazdu było odwiedzenie Fabryki Czekolady Coco de Mer. Dzieci wzięły udział w warsztatach, każdy miał możliwość degustacji trzech rodzajów czekolady. Następnie samodzielnie wykonały swoją tabliczkę czekolady. Kiedy czekoladowe prace chłodziły się w lodówkach można było do woli hasać z kolegami w sali zabaw „Małpi gaj”.
Po zakończonych warsztatach, dzieci udały się do Papugarni w galerii Rzeszów. Podczas pobytu tam, mogli podziwiać różnego rodzaju kolorowe papugi.
Dzieci do placówki wróciły zmęczone, ale szczęśliwe mnóstwem wrażeń.

Read More

Aktualności, Rok 2017/2018

Łączy nas pamięć (19.04.2018r)

19 kwietnia 2018 roku przypada 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowało już po raz szósty akcję społeczno – edukacyjną Żonkile. Do grona Ambasadorów dołączyli w tym roku dzieci i uczniowie naszej szkoły. Tego dnia odbyła się lekcja poświęcona obchodom 75 rocznicy wybuchu powstania, obejrzeli film pt. „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”, następnie wykonali żonkile, które wręczyli młodszym kolegom, nauczycielom, rodzicom i innym pracownikom szkoły. Udział w tej akcji przybliża młodym pokoleniom problematykę Holokaustu oraz skutków dyskryminacji i stereotypów. Read More

Aktualności, Rok 2017/2018

Smerfne urodziny (2018.04.18)

     „Hej Dzieci jeśli chcecie zobaczyć Smerfów Świat … ” tymi słowami 18 kwietnia rozpoczęło się świętowanie Urodzin Smerfa w przedszkolu w Laszczynach.

     Z tej okazji, dzieci z młodszej grupy przedszkolnej zamieniły się w małe niebieskie Smerfy a  przedszkole w wioskę Smerfów. Na uroczystość zaproszone zostały dzieci ze starszej grupy przedszkolnej które wraz z jubilatami uczestniczyły w smerfastycznej zabawie przy smerfnych hitach. Na dzieci czekały smerfne gry, zabawy, zgadywanki oraz loteria fantowa. Jak na urodziny przystało były prezenty, urodzinowe przysmaki i pamiątkowe zdjęcie z  solenizantami. Był to dla wszystkich radosny i smerfny dzień. La la la la la la….. Read More

Aktualności, Rok 2017/2018

Witaj wiosno (2018.03.21)

     Dnia 21 marca uczniowi naszej szkoły brali udział w wyjeździe edukacyjnym do Leżajska. Pierwszym przystankiem było Nadleśnictwo Leżajsk, gdzie pani prowadząca w bardzo ciekawy sposób opowiadała o specyfice pracy leśnika oraz przedstawiła piękny świat przyrody naszego regionu. Dzieci poznały szereg informacji na temat lasu, jego mieszkańców oraz roślinności.
     Kolejny przystanek to Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku. Celem tych odwiedzin było przybliżenie codziennej pracy leżajskich policjantów oraz zapoznanie się z urządzeniami i wyposażeniem jakimi posługują się funkcjonariusze będący na służbie. Na wstępie dzieci obejrzały film edukacyjny, który przypomniał im o zasadach ruchu drogowego, następnie policjant zaprezentował uczniom spot dotyczący przemocy rówieśniczej i poinformował o konsekwencjach jakie grożą, jeśli osoba stosująca przemoc nie zmieni swojego zachowania. Następnie uczniowie zapoznali się z tajnikami pracy policyjnego technika kryminalistyki oraz obejrzeli osobiste wyposażenie policjanta. Uwadze nie umknęło również pomieszczenie dla osób zatrzymanych, które wzbudziło najwięcej emocji. Na zakończenie miłego spotkania zaprezentował się pies policyjny, który pod nadzorem swego przewodnika dumnie prezentował swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie.
     Po powrocie do szkoły uczniowie klas I-III zgodnie ze zwyczajem spalili Marzannę – symbol zimy, witając jednocześnie wiosnę. W radosnym nastroju po całym dniu wrażeń uczniowie wrócili do szkoły. Read More

Aktualności, Rok 2017/2018

Klaun (2018.03.16)

     16 marca gościliśmy w naszej szkole klauna, który przyjechał do nas z programem: Higiena to ważna sprawa, dobrego zdrowia podstawa. Swoim występem wywołał szerokie uśmiechy na twarzach dzieci i pań. Klaun poprzez prezentację różnych sztuczek i ciekawostek pokazał, jak ważna jest higiena w naszym życiu. Dzieci chętnie brały czynny udział w programie, podejmując się wykonywania niezwykłych zadań. Nie każdy na co dzień może być Zenonem Martyniukiem, Michaelem Jacksonem czy Magdaleną Narożną. Zabawa była doskonała, ale też płynęło z niej wiele nauk. Read More

Aktualności, Rok 2017/2018

Policjanci z psem (2018.03.01)

     W dniu 1 marca naszą szkołę odwiedzili specjalni goście, byli to dwaj policjanci z Komendy Policji w Leżajsku oraz niecodzienny gość – pies policyjny. Przewodnik psa tropiącego pan Tomasz opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził krótki pokaz związany z wykonywaniem komend i posłuszeństwa czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom psa. Następnie odbyła się pogadanka na temat zagrodzeń mogących wynikać z kontaktów ze zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznanymi psami. Prezentowali bezpieczną pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć podczas ataku ze strony psa. Wszyscy uczestnicy spotkania będą długo pamiętać tę nietypową wizytę.

Bezpieczne ferie (2018.01.25)

     Uświadomienie uczniom potrzeby zachowania rozsądku i zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i organizowania zabaw na świeżym powietrzu, a także poruszania się po ulicy i drogach publicznych jest obowiązkiem szkoły. Dlatego też 25 stycznia na dzień przed feriami w Szkole Podstawowej w Laszczynach odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji z Komisariatu Policji w Grodzisku Dolnym. Policjant w ciekawy i obrazowy sposób opowiadał i niebezpieczeństwach czyhających na użytkowników drogi. Uczulał na właściwe poruszanie się po nich, prawidłowe przechodzenie przez ulicę oraz bezpieczne zabawy z dala od ruchliwych ulic. Niezwykle istotne jest stałe uświadamianie młodym ludziom, że brawurowa jazda na nartach , korzystanie z lodowisk na zbiornikach wodnych , poruszanie się po poboczach ruchliwych dróg bez odblasków lub światła niesie za sobą ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Ważne aby dzieci wiedziały jak należy się zachować w sytuacji zaistniałego niebezpieczeństwa, znały numery telefonów alarmowych i sposób powiadamiania dorosłych o nieszczęśliwych zdarzeniach.