Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Dnia 21 czerwca 2024 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie trzeciej klasy.

Gratulujemy Wam kochani uczniowie sukcesów, osiągnięć oraz promocji do kolejnych klas. Życzymy wszystkim uczniom i  Rodzicom, by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych wrażeń, a absolwentom – sukcesów w dalszej edukacji.

Dziękujemy za ten wspaniały rok. Do zobaczenia we wrześniu!

Piknik Rodzinny

Dnia 13 czerwca 2024 r. odbył się Piknik Rodzinny organizowany przez Szkołę Podstawową w Laszczynach przy współpracy ze środowiskiem lokalnym: ŚDS w Laszczynach, OSP Laszczyny oraz KGW w Laszczynach. Wiele osób zaangażowało się w przygotowanie tej imprezy. Piknik rozpoczął się wystąpieniem Pani Dyrektor Wiolety Wróbel, która powitała wszystkich zebranych gości. Następnie zebranym osobom czas umiliły występy przedszkolaków oraz uczniów klas I-III przygotowane dla rodziców z okazji ich święta. Zostały one nagrodzone gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla małych artystów.

Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy mogli oddać się wspólnym zabawom z Animatorem Panią Joanna Zygmunt i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie, dlatego zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy pikniku oraz ich rodziny chętnie degustowali kiełbaski z grilla, ziemniaczki, napoje, ciastka oraz watę cukrową. Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca „Pikniku Rodzinnego”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy oraz sponsorom uroczystości:

– ŚDS w Laszczynach,

– KGW w Laszczynach,

– OSP w Laszczynach,

– Pan Krzysztof Burda – Radny Wsi Zmysłówka,

– Pan Daniel Krupa – organista,

– Piekarnia GS Samopomoc Chłopska w Grodzisku Dolnym,

– Pan Jacek Dec – firma ECO-DACH.

Warsztaty

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Laszczynsch wraz z wychowawczynią wzięli udział w warsztatach plastycznych w ŚDS w Laszczynsch pod okiem pani Ewy Miller. Efekty ich pracy już niebawem będzie można podziwiać na Pikniku Rodzinnym w Laszczynach. Serdecznie dziękujemy pani Ewie oraz pracownikom za okazaną pomoc i ciepłe przyjęcie.

Portret Mojej Rodziny

Rozstrzygnięcie konkursu „Portret Mojej Rodziny” Z przyjemnością informujemy, że konkurs literacko-plastyczny pt. „Portret mojej Rodziny” mający na celu wzmacnianie poczucia więzi rodzinnych został rozstrzygnięty. Uczestnicy zaprezentowali własne możliwości, zainteresowania i uzdolnienia. Laureaci konkursu: Marta Grzywna, Martyna Hołub, Paulina Konieczny, Szymon Konieczny, Zuzanna Pucia. Wyróżnienia otrzymali: Szymon Joniec, Dawid Miś, Patryk Papak, Patrycja Zalot.

Wycieczka do Zamościa

29 maja uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Zamościa. W ZOO uczestniczyli w zajęciach nt. przyrody ożywionej, oglądali film i słuchali ciekawych opowieści pani przewodnik. Po zakończonej lekcji udali się na wędrówkę po obiekcie. Wszystkie zwierzęta były bardzo interesujące, a gdy podeszły do wysokich ogrodzeń i szyb, uczniowie mogli przekonać się, jak duże i mocne są lwy czy tygrysy. Po zwiedzaniu ogrodu zoologicznego był też czas na zakup pamiątek. Następnie udali się na rynek w Zamościu. Tam zachwyciły ich kolorowe, pięknie odnowione stare kamienice. ZOO nie było jedyną atrakcją tego wyjazdu. Odwiedzili również Muzeum Fortyfikacji i Broni gdzie pan przewodnik opowiadał o  prezentowanej broni oraz umundurowaniu.

Wycieczka młodszej grupy przedszkolnej

Przedszkolaki z młodszej grupy przedszkolnej wybrali się na wycieczkę do piekarni w Grodzisku Dolnym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku, a także mogli zobaczyć duże maszyny niezbędne do pracy piekarza. Na zakończenie otrzymali od Kierownika Andrzeja Mędronia słodkie wypieki w prezencie. Podziękowali za okazaną gościnność i miłą atmosferę. Kolejna atrakcją wycieczki była Grodziska Zagroda AlpaKiss. Mogli spędzić czas w ich towarzystwie, głaskać je, przytulać i karmić oraz fotografować się z nimi. Ponadto, pani, która opiekuje się alpakami, zapoznała ich z hodowlą, miejscem pochodzenia, zwyczajami tych zwierząt i ich „imionami”. Pobyt w zagrodzie był dla dzieci niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem.

Cyrk „SZOK”

27 maja uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie Cyrku „Szok”. Dzieci z zapartym tchem śledziły występ cyrkowców. Były pokazy gołębi i piesków. Wystąpili także: wesoły klaun, „słoń”, „biały miś” i nadmuchany supermen. Uczniowie mogli również sami spróbować swoich cyrkowych umiejętności, czynnie włączając się do zabawy. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. 

     Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali cyrkowcom za wspaniałe widowisko.

Święta majowe

Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Święto Pracy (1 maja), Święto Flagi (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Właśnie z tej okazji w piątek 26.04.2024r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotowały dzieci ze starszej grupy przedszkolnej oraz uczniowie klasy II wraz z wychowawcami.

        Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych. 

Święta majowe są ważnym punktem na mapie naszej polskości. Celebrowanie ich jest nie tylko naszym patriotycznym obowiązkiem, ale też wielką przyjemnością.

Aktualności, Rok 2023/2024

Wiosna

Wiosna, pora radosna! Uczniowie klasy III SP w Laszczynsch wraz z wychowawczynią, wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu, aby sprawdzić, czy wiosna na dobre zagościła w naszej okolicy. Wprawne oko i ucho dzieci zaobserwowało wiele oznak budzącej się do życia przyrody. Zapraszamy na w pełni wiosenną fotorelacje i życzymy udanej majówki🌞

Aktualności, Rok 2023/2024