Zakończenie roku szkolnego

Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na upragniony wypoczynek. 23 czerwca uczniowie zakończyli rok szkolny 2022/2023. Z tej okazji odbyła się część artystyczna przygotowana przez starszą grupę przedszkolną oraz klasę III.

Na początku Pani Dyrektor Grażyna Pytel przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli, jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną czerwcowego spotkania. W podniosłej atmosferze uczniowie klasy III za pomocą wierszy i piosenek wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Natomiast 6-latki żegnali się z przedszkolem.

Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy II, którzy dobrym słowem i drobnym prezentem pożegnali starszych kolegów.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce oraz inne osiągnięte sukcesy.

Pani Dyrektor podsumowując mijający rok szkolny życzyła wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

Aktualności, Rok 2022/2023

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Klasa I w roku szkolnym 2022/2023 wzięła udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w trzech obszarach: w domu, w szkole i w drodze do szkoły poprzez propagowanie prawidłowych zachowań, jak również przekazywanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

Nasi pierwszoklasiści chcąc zweryfikować zdobytą podczas zajęć wiedzę przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Składał się z 10 pytań nawiązujących do omawianych zagadnień. Ponieważ ma bardzo przyjazną formułę stanowi doskonały sposób na sprawdzenie przez ucznia co już umie, wie, potrafi, a co jeszcze musi powtórzyć.

Pierwszaki wykazali się bardzo dużą wiedzą i uzyskali z testu wysokie wyniki. Tym samym otrzymali Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka.

Serdecznie gratulujemy.

Aktualności, Rok 2022/2023

Bezpieczne wakacje

22 czerwca naszą szkołę odwiedził pan policjant, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Na zakończenie uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych podziękowały za cenne rady.

Aktualności, Rok 2022/2023

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

W roku szkolnym 2022/2023 przedszkolaki z grupy Starszej przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Celem projektu było rozwijanie czytelnictwa, włączenie rodziców w życie przedszkola – zachęcanie do głośnego czytania dzieciom, wprowadzenie dzieci w świat literatury, tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela. Projekt składał się z 5 modułów, które miały określone cele i zadania do wykonania. Z wytrwałością realizowaliśmy kolejne moduły dzięki czemu w efekcie końcowym placówka otrzymała certyfikat Wzorowej Placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury.

Aktualności, Rok 2022/2023

„Zdrowe dzieci”

Smerfy wzięły udział w projekcie „Zdrowe dzieci” prowadzony przez Ministerstwo Zdrowia, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów, nauczycieli i personelu przedszkoli.

Założeniem projektu jest przeszkolenie kadry, rodziców, personelu oraz przeprowadzenie zajęć z proponowanych scenariuszy przygotowanych przez ekspertów. Szkolenie odbyło się z pośrednictwem platformy Teams z zakresu dietetyki dla wychowawcy oraz psychodietetyki dla rodziców z uwzględnieniem najnowszych rekomendacji w zakresie zdrowego odżywiania dzieci.

Wstępem do zajęć było przypomnienie ile wody powinny wypijać w ciągu dnia. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest odpowiednia i zbilansowana dieta oraz jak ważna rolę spełnia woda dla prawidłowego funkcjonowania. Następnie dzieci gimnastykowały się przy muzyce. Kolejne czynności to mycie owoców i przy pomocy nauczyciela przygotowali wody smakowe, smoothie z jarmużem i szpinakiem, koktajle oraz sałatkę owocową. Na zakończenie zajęć smerfy szukały owoców z Detektywem Witaminką i kolorowały je które odnalazły. Za udział dzieci otrzymały dyplomy. Zajęcia były bardzo intersujące dla dzieci a także sprawiły wiele radości. Zdrowy styl życia to dla nich szansa na zdrowie i dłuższe życie!

Aktualności, Rok 2022/2023

Wycieczka do Cieplic

Dnia 1.06.2023 r. Smerfy odwiedziły Zagrodę Edukacyjną „Międzyczas” w Cieplicach.

Zajęcia edukacyjne odbywały się w gospodarstwie na wsi. Miejsce położone wśród lasów i malowniczy krajobraz działał relaksacyjnie na dzieci . Występujące w gospodarstwie zwierzęta : krowy, króliki, kozy, nutrie, pawie, kury, kaczki, perliczki, indyki, konie, gołębie, lamy dostarczyły dzieciom wielu wrażeń poprzez możliwość dotknięcia, pogłaskania, przytulenia oraz karmienia. Przedszkolaki chętnie rwały trawę na pobliskiej łące, którą karmiły króliki. Mieliśmy możliwość karmienia kóz ziarnem co dało im wiele radości i satysfakcji. Pani Ela opowiedziała dzieciom o zwierzętach które znajdują się w zagrodzie: czym się żywią, jak żyją oraz co od nich otrzymujemy (mleko, mięso, wełnę). Po zwiedzeniu zagrody prowadząca zabrała nas do muzeum i opowiedziała bajkę jak powstaje odzież z lnu. Mogliśmy tam zobaczyć dawne narzędzia, które były wykorzystywane w gospodarstwie i nie tylko. Następnie udaliśmy się do Sieniawy na pyszne lody.

Był to dzień pełen słonecznej pogody, wspaniałej atmosfery, bliskości przyrody, zwierząt oraz barwnych opowieści.

„Szalone bajeczki z Dziadunia teczki”

Dnia 5.06.2023r. uczniowie klas I – III wybrali się do MCK w Leżajsku w celu obejrzenia spektaklu pt.: „Szalone bajeczki z Dziadunia teczki”. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci same głośno opowiadały na stawiane w nich pytania. Ciekawie zostały przedstawione wiersze Jana Brzechwy m.in.: „Sroka”, „Żaba”, „Katar”, „Skarżypyta”, „Sum” oraz wiersze Juliana Tuwima: „Aeroplan”, „Okulary”, „Rzepka”. Zabawne dialogi wypowiadane przez aktorów powodowały, że na sali słychać było śmiech małych słuchaczy. Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza: „Rzepka”.

LEKTURKI SPOD CHMURKI – MODUŁ III

Uczniowie klasy 3 zakończyli realizację zadań związanych z ostatnim III modułem projektu ,,Czytam z klasą”- Podróże po świecie. Razem z bohaterem książki pt. ,,Afryka Kazika” odbyli podróż na tytułowy kontynent.

Zostały zrealizowane następujące zadania:

1. Uzupełnione lekturniki.

2. Wykonane zakładki do książek w oparciu o lekturę.

3. Zorganizowanie tematycznego dnia związanego z Afryką.

4.,, Zajęcia pod chmurką” i czytanie kolejnych przygód Kazika.

W oparciu o scenariusz zajęć zrealizowane zostały następujące zadania:

1. Udział w zabawie ,,Wyruszamy w podróż”, w której to dzieci zamieniły się kolejne środki podróży.

2. Poznanie ciekawostek dotyczących Afryki, a także położenia tego kontynentu na mapie świata.

3. Wykonanie plakatu, na którym znalazły się zdjęcia żyjących tam zwierząt oraz charakterystycznych miejsc.

4. Pakowanie rzeczy do plecaków oraz pranie skarpetek.

Za swoją systematyczną i ciężką pracę grupa otrzymała CERTYFIKATY uczestnictwa w projekcie.

Wycieczka do Bałtowa

1 czerwca uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z grupy starszej wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od udania się do magicznego miejsca – Sabatówka. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat wiedźm, czarownic i magii. Następnie wędrowaliśmy ścieżkami Jura Parku, gdzie podziwialiśmy modele naturalnej wielkości prehistorycznych stworzeń w tym dinozaurów. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Jurajskim, gdzie zobaczyliśmy różnego rodzaju skamieniałości tj.: kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Przejażdżka amerykańskim „school busem” pozwoliła dzieciom obserwować z bliska między innymi strusie, lamy, jelenie i wiele innych gatunków, które rozmieszczone były na wielohektarowym terenie tzw. Safari. Podczas spaceru po „Polsce w Miniaturze”, mogliśmy podziwiać kopie zabytków z całej Polski odwzorowanych z maksymalną precyzją takich jak: zamki, pałace i inne charakterystyczne budowle z czasów świetności naszego kraju. Kulminacyjnym punktem naszej całodziennej wyprawy było – Prehistoryczne Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Ekscytujące było spotkanie „oko w oko” z rekinem. Po tak intensywnie spędzonym dniu, wracaliśmy do domów zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Konkurs „Super Lion”

Dnia 25 maja uczeń klasy 3 Dominik Majkut reprezentował naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego „Super Lion” w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Konkursie ten skierowany jest dla uczniów klas 3 z całego województwa podkarpackiego. Już sam udział w konkursie to wielkie osiągnięcie.