Wigilia klasowa

          Wigilia klasowa to przede wszystkim moment, aby pobyć razem i spędzić czas w serdecznej atmosferze. To okazja do zacieśnienia więzi i bliższego poznania. W tym roku odbyła się wyjątkowo wcześnie. 
          To niezwykłe  wigilijne spotkanie  rozpoczęliśmy odczytaniem fragmentu Pisma Świętego  o Narodzeniu Chrystusa. Później zgodnie z tradycją łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia świąteczne. Następnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Oczywiście były też skromne prezenty i dużo radości z tego powodu. Potem śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się łakociami przygotowanymi przez uczniów i nauczycieli. Wszystkim podobały się ( i smakowały ) pierniczki, które upiekła Emilka ze swoją mamą. Oby kolejne lata w szkole był dla nas tak pełne radości. Read More

Bezpieczeństwo to podstawa!

           Dnia 16 września naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Panowie rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócili uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.  Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków ani uczniów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Aktualności, Rok 2020/2021

Piknik nad Zalewem „Czyste”

Dnia 24 czerwca klasa I i II z okazji zakończenia roku szkolnego wybrały się na piknik nad Zalew „Czyste”. Dzieci aktywnie korzystały z czasu na świeżym powietrzy, a także zajadały się przekąskami przygotowanymi przez opiekunów i przez nich samych. Największą radość sprawiło jednak brodzenie w wodzie dla ochłody. Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Zygmuntowi za ufundowane lody.
Read More

Wycieczka do Leżajska

Dnia 22 czerwca uczniowie klas I – III oraz przedszkolaki uczestniczyli w wycieczce do MCK w Leżajsku. Oglądali projekcję filmu „ Luca”. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Po odbytym seansie całą grupą udaliśmy się spacerem do Ogródka Jordanowskiego gdzie zabaw nie było końca. Całość wycieczki uświetniły lody w pobliskiej lodziarni. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.
Read More

POTYCZKI ORTOGRAFICZNE W SZKOLE I GMINIE

Dnia 4 czerwca 2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klasy II i III, w którym wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły. Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, ćwiczenie wytrwałości, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii. Z dyktandem naszpikowanym trudnościami ortograficznymi najlepiej poradziły sobie Anna Papak z klasy III na miejscu I, Wiktoria Panek z klasy III oraz Aleksandra Zygmunt z klasy II.
Laureatka I miejsca Anna Papak reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym,  który odbył się dnia 8 czerwca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Po wyrównanej rywalizacji w kategorii klas młodszych, nasza uczennica zajęła III miejsce. Miała również okazję zwiedzić placówkę, do której będzie uczęszczać już po wakacjach. Organizatorom konkursu gminnego dziękujemy za ciepłe przyjęcie i ufundowane nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Read More

Dzień Dziecka

      Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. 
      Punktualnie o godzinie 8.00 społeczność szkolna spotkała się na korytarzu szkolnym. Wszyscy razem udaliśmy się spacerem do „Siedliska Cztery Drogi” do wspaniałej właścicielki Pani Elżbiety Leji, która nigdy nie odmówiła nam gościnności,  gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Pierwszą atrakcją był tor przeszkód, podczas którego liczyła się sprawność ruchowa i szybkość. Konkurs wywołał duże emocje. W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie oraz przedszkolaki mieli możliwość zaprezentowania się w konkurencji plastycznej. Za pomocą farb wyczarowali piękne obrazy namalowane na folii. Dodatkową atrakcją były również zabawy chustą animacyjną.  Całość imprezy uświetniło ognisko na którym piekły się kiełbaski oraz pianki. Pod koniec imprezy dotarła również pizza na którą dzieci czekały cały dzień. Wszyscy byli zadowoleni i żałowali, że taki dzień jest tylko raz w roku.
      W imieniu uczniów i nauczycieli składamy serdecznie podziękowania Radzie Rodziców za sfinansowanie pikniku oraz Panu Andrzejowi Mędroniowi za przekazane na ten cel produkty spożywcze. 
Read More

Turniej szachowy

Dnia 21 maja 2021 roku, po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią odbył się w naszej szkole III Turniej Szachowy. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III, którzy naukę gry w szachy rozpoczynają od I klasy szkoły podstawowej.
Jednym z celów  konkursu była popularyzacja tej ,,królewskiej dyscypliny” wśród dzieci, a także dorosłych, bo treningi przed turniejem odbywały się również w domach z rodzicami i starszym rodzeństwem. Ponadto dzięki udziałowi w turnieju uczniowie  rozwijają logicznego myślenie, poznają  tajniki gry w szachy,  umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika i stosowanej przez niego taktyki, wdrażają się do stosowania zasad fair – play  i zdobywają  umiejętność bycia zwycięzcą lub zwyciężonym.
Na starcie stanęło 9 uczniów. Pierwszy etap wyłonił 4 ćwierćfinalistów, którzy następnie zmierzyli się w kolejnych etapach prowadzących do finału. Szkolnym mistrzem szachów została Emilia Potaczała, a wicemistrzem Oliwia Ryfa. W gronie laureatów turnieju znalazły się również Wiktoria Panek i Julia Stopyra. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy wygranej.

Dzień mamy i taty

           Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też zarówno przedszkolaki jak i klasy I-III przygotowali dla swoich  rodziców coś specjalnego. Życzenia przedszkolaków są dostępne pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=mAMTCeY_WNQ
Życzenia uczniów klas I-III prezentują się poniżej. Miłego oglądania.
Read More

Nowe nagrody od MegaMisji!

       Niedawno uczniowie klasy II zakończyli dalszy etap zmagań z cyberprzestępcami w MegaMisji. Kolejny raz udało im się pomóc bliźniakom i uratować Psotnika. Dzięki tym zmaganiom MegaMisja nagrodziła nas  wspaniałymi nagrodami. Tym razem był to tablet, zestaw kreatywny do prac plastycznych oraz audiobooki i gry edukacyjne. Radość małych „Agentów” była ogromna. Wszyscy z wielką radością i uśmiechem na twarzach prezentowali otrzymaną nagrodę. Dzięki tym nagrodom nasz czas wolny podczas przerw lekcyjnych spędzamy bardzo miło.
Read More

Uzależnienie dzieci i młodzieży od Internetu

Gmina Grodzisko Dolne nawiązała współpracę z gazetą codzienną Nowiny 24. W ramach tej współpracy został gminie udostępniony film interaktywny traktujący o uzależnieniu dzieci i młodzieży od Internetu. Gmina na swoich stronach już zamieściła ten film. Informacja o projekcie znajdować też będzie się w najbliższym numerze gazety grodziskiej. Film może być również w ramach współpracy udostępniony na stronach internetowych jednostek organizacyjnych gminy dla potrzeb edukacyjnych. 

Link do filmu

 

 <iframe src=”https://nowiny24.pl/gmina-grodzisko-dolne-otworz-sie-na-pomoc/re” style=”border:0px #ffffff none;” name=”myiFrame” scrolling=”no” frameborder=”1″ marginheight=”0px” marginwidth=”0px” height=”600px” width=”100%” allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen></iframe>