W pobliżu Kazimierza Dolnego nad Wisłą, w Janowcu, wśród łąk, lasów i wąwozów położony jest rodzinny park tematyczny – Magiczne Ogrody. To pierwszy w Polsce tematyczny park sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Tam też wybrali się uczniowie naszej szkoły 31 maja 2019 r.

Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów Janowiec, wchodzi się do świata, w którym żyją tajemnicze istoty. Wśród drzew, tysięcy kwitnących kwiatów, strumieni i wodospadów powstały magiczne krainy, a w nich schronienie znalazły Robanki, Bulwiaki, Smoki, prastare Drzewce, Wróżki Smużki, Magiczne Ptaki, psotliwe Mordole i waleczne Krasnoludy.

W ogrodzie znajdują się niecodzienne place zabaw dostosowane do zróżnicowanego wieku i możliwości dzieci. Park zaplanowano z podziałem na strefy sensoryczne aktywujące wszystkie zmysły. Ideą, jaka przyświecała jego twórcom, było stymulowanie dziecięcej ciekawości świata i pobudzanie kreatywności. Jest to idealne miejsce zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci mogły swobodnie poruszać się po terenie Magicznych Ogrodów, poleżeć na trawie, wejść do wody albo zbudować zamek z piasku na plaży.

Na dzieci czekają też baśniowe postacie – animatorzy, którzy znali masę ciekawych zabaw i historię Magicznych Ogrodów. Pośród wielu atrakcji najmłodszym z pewnością podobała się przejażdżka kolejką przez Kwiatową Dolinę i zabawa z kudłatym Mordolem. Starszy dzieciom – wizyta w Krasnoludzkim Grodzie, gdzie pod okiem Krasnoludów mogą nauczyć się fechtunku. Dla lubiących działania w grupie idealną rozrywką była wspólna jazda na wyjątkowej linowej karuzeli, a dla pragnących silnych wrażeń – zjazd z ogromnej Krasnoludzkiej Wieży Prób. W Magicznych Ogrodach można było spotkać też Wróżki Smużki, które potrafiły wyczarować prawdziwą tęczę. Na gości powyżej szóstego roku życia czekała dodatkowo mrożąca krew w żyłach wyprawa do posępnego, bagiennego Mroczyska – krainy zaprojektowanej w oparciu o występującą u dzieci rozwojową potrzebę konfrontowania się z silnymi emocjami.

Aleje spacerowe Magicznych Ogrodów przecinają tereny obsadzone setkami gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Miłośników kwiatów zachwyci wielość odmian róż Kordesa, piwonii czy lilaków.

Na koniec naszej magicznej podróży zatrzymaliśmy się jeszcze w Kazimierzu Dolnym, aby choć przez krótką chwilę zachłysnąć się widokiem wspaniałego rynku i móc kupić tamtejszy przysmak „Kogutka”.