Smerfy wzięły udział w projekcie „Zdrowe dzieci” prowadzony przez Ministerstwo Zdrowia, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów, nauczycieli i personelu przedszkoli.

Założeniem projektu jest przeszkolenie kadry, rodziców, personelu oraz przeprowadzenie zajęć z proponowanych scenariuszy przygotowanych przez ekspertów. Szkolenie odbyło się z pośrednictwem platformy Teams z zakresu dietetyki dla wychowawcy oraz psychodietetyki dla rodziców z uwzględnieniem najnowszych rekomendacji w zakresie zdrowego odżywiania dzieci.

Wstępem do zajęć było przypomnienie ile wody powinny wypijać w ciągu dnia. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna jest odpowiednia i zbilansowana dieta oraz jak ważna rolę spełnia woda dla prawidłowego funkcjonowania. Następnie dzieci gimnastykowały się przy muzyce. Kolejne czynności to mycie owoców i przy pomocy nauczyciela przygotowali wody smakowe, smoothie z jarmużem i szpinakiem, koktajle oraz sałatkę owocową. Na zakończenie zajęć smerfy szukały owoców z Detektywem Witaminką i kolorowały je które odnalazły. Za udział dzieci otrzymały dyplomy. Zajęcia były bardzo intersujące dla dzieci a także sprawiły wiele radości. Zdrowy styl życia to dla nich szansa na zdrowie i dłuższe życie!

Aktualności, Rok 2022/2023