Dnia 3 października 2022 roku uczniowie klas III naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę z projektem edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród dzieci „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”.

Projekt ten został stworzony z myślą o zachęceniu uczniów do czytania książek, w tym lektur szkolnych. Tegoroczna edycja pod kryptonimem PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE
stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.

Projekt składa się z trzech  modułów:

I MODUŁ od 03.10.2022r. do 31.12.2022r. – PODRÓŻE PO POLSCE

II MODUŁ od 01.01.2023r. do 31.03.2023r. – PODRÓŻE PO EUROPIE

III MODUŁ od 01.04.2023r. do 31.05.2023r. – PODRÓŻE PO ŚWIECIE

W każdym z tych modułów uczestnicy wybierają jedną spośród zaproponowanych przez autora projektu lektur (z kanonu lektur dla klas I-III). Po przeczytaniu lektury uczniowie wykonują trzy zadania spośród siedmiu zaproponowanych w projekcie.

Nasi trzecioklasiści mają już za sobą pierwsze zadania i chęci do dalszej pracy.

Mamy piękną chmurkę Tosię, przygotowaliśmy lekturniki, które będą stale przeglądane i uzupełniane o nowe przygody naszych „chmurowych” bohaterów. Jesteśmy w trakcie czytania pierwszej w tym roku lekturki  ,,Sposób na Elfa” Marcina Pałasza.

Przez cały rok szkolny będziemy realizować zadania wynikające z projektu. Szykuje się niezwykła czytelnicza przygoda.

Już nie możemy się doczekać dalszych działań, o których będziemy na bieżąco informować.

Aktualności, Rok 2022/2023