Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Jest to dzień szczególny w życiu dzieci na całym świecie. 
      Punktualnie o godzinie 8.00 społeczność szkolna spotkała się na korytarzu szkolnym. Wszyscy razem udaliśmy się spacerem do „Siedliska Cztery Drogi” do wspaniałej właścicielki Pani Elżbiety Leji, która nigdy nie odmówiła nam gościnności,  gdzie przygotowano liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Pierwszą atrakcją był tor przeszkód, podczas którego liczyła się sprawność ruchowa i szybkość. Konkurs wywołał duże emocje. W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie oraz przedszkolaki mieli możliwość zaprezentowania się w konkurencji plastycznej. Za pomocą farb wyczarowali piękne obrazy namalowane na folii. Dodatkową atrakcją były również zabawy chustą animacyjną.  Całość imprezy uświetniło ognisko na którym piekły się kiełbaski oraz pianki. Pod koniec imprezy dotarła również pizza na którą dzieci czekały cały dzień. Wszyscy byli zadowoleni i żałowali, że taki dzień jest tylko raz w roku.
      W imieniu uczniów i nauczycieli składamy serdecznie podziękowania Radzie Rodziców za sfinansowanie pikniku oraz Panu Andrzejowi Mędroniowi za przekazane na ten cel produkty spożywcze.