Dnia 21 maja 2021 roku, po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią odbył się w naszej szkole III Turniej Szachowy. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III, którzy naukę gry w szachy rozpoczynają od I klasy szkoły podstawowej.
Jednym z celów  konkursu była popularyzacja tej ,,królewskiej dyscypliny” wśród dzieci, a także dorosłych, bo treningi przed turniejem odbywały się również w domach z rodzicami i starszym rodzeństwem. Ponadto dzięki udziałowi w turnieju uczniowie  rozwijają logicznego myślenie, poznają  tajniki gry w szachy,  umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika i stosowanej przez niego taktyki, wdrażają się do stosowania zasad fair – play  i zdobywają  umiejętność bycia zwycięzcą lub zwyciężonym.
Na starcie stanęło 9 uczniów. Pierwszy etap wyłonił 4 ćwierćfinalistów, którzy następnie zmierzyli się w kolejnych etapach prowadzących do finału. Szkolnym mistrzem szachów została Emilia Potaczała, a wicemistrzem Oliwia Ryfa. W gronie laureatów turnieju znalazły się również Wiktoria Panek i Julia Stopyra. Wszystkim dziękujemy za udział i gratulujemy wygranej.