Kto pozna Brombę, polubi ją od razu!
Dnia 3 kwietnia 2019 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w kolejnej transmisji internetowego teatru na żywo. Tym razem obejrzeli spektakl w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Opolu pt. „Bromba w sieci”.
 
Bromba ma wyjątkowych i oryginalnych przyjaciół, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, podróżuje do innych wszechświatów, rozwija wyobraźnię, a przede wszystkim, zadając z pozoru proste pytania o naturę spraw, zmusza do myślenia. 
 
W spektaklu pojawiają się znane z opowiadań Macieja Wojtyszki postacie, przyjaciele Bromby: słynny detektyw Kajetan Chrumps, poeta Fikander, jego muza Malwinka, tajemniczy Pciuch, no i oczywiście Bromba, specjalistka od mierzenia i ważenia. Tym razem zostają oni uwikłani w całkowicie nową przygodę poszukiwania złośliwego Wirusa, niszczącego komputery. Aby go pokonać odważnie przenoszą się nawet do rzeczywistości wirtualnej… 
 
Transmisja w HD: 3 kwietnia godz. 10.00
Czas trwania: ok. 80 min. z 15 min. przerwą (akt I ok. 30 min. + 15 min. przerwy + akt II ok. 35 min.)
„Bromba w sieci” z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, fot. K. Mioduszewski
Autor: Maciej Wojtyszko 
Reżyser: Rafał Sisicki 
Scenografia i kostiumy: Aleksandra Szepruch 
Muzyka: Irina Blokhina 
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Hanak 
Choreografia: Jakub Lewandowski 
Projekcje: Paweł Szymkowiak
Zeszyt metodyczny: Anna Jadwiga Nowak 
Asystent reżysera/Inspicjent: Joanna Rząp 
Obsada: Agnieszka Wajs (gościnnie), Joanna Rząp, Sara Lech, Wojciech Żak, Michał Woźniak, Karol Gaj, Mateusz Pak, Rafał Sisicki (jako komputerowy upiór)