Dnia 21 marca uczniowi naszej szkoły brali udział w wyjeździe edukacyjnym do Leżajska. Pierwszym przystankiem było Nadleśnictwo Leżajsk, gdzie pani prowadząca w bardzo ciekawy sposób opowiadała o specyfice pracy leśnika oraz przedstawiła piękny świat przyrody naszego regionu. Dzieci poznały szereg informacji na temat lasu, jego mieszkańców oraz roślinności.
     Kolejny przystanek to Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku. Celem tych odwiedzin było przybliżenie codziennej pracy leżajskich policjantów oraz zapoznanie się z urządzeniami i wyposażeniem jakimi posługują się funkcjonariusze będący na służbie. Na wstępie dzieci obejrzały film edukacyjny, który przypomniał im o zasadach ruchu drogowego, następnie policjant zaprezentował uczniom spot dotyczący przemocy rówieśniczej i poinformował o konsekwencjach jakie grożą, jeśli osoba stosująca przemoc nie zmieni swojego zachowania. Następnie uczniowie zapoznali się z tajnikami pracy policyjnego technika kryminalistyki oraz obejrzeli osobiste wyposażenie policjanta. Uwadze nie umknęło również pomieszczenie dla osób zatrzymanych, które wzbudziło najwięcej emocji. Na zakończenie miłego spotkania zaprezentował się pies policyjny, który pod nadzorem swego przewodnika dumnie prezentował swoje umiejętności jakimi wykazuje się w codziennej służbie.
     Po powrocie do szkoły uczniowie klas I-III zgodnie ze zwyczajem spalili Marzannę – symbol zimy, witając jednocześnie wiosnę. W radosnym nastroju po całym dniu wrażeń uczniowie wrócili do szkoły.

Aktualności, Rok 2017/2018