Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze święta czy wakacje? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o randze obchodów święta Babci i Dziadka. Wtedy obdarzamy Ich szczególnymi dowodami miłości.

     Jak co roku w naszej szkole nie mogło zabraknąć Babć i Dziadków na uroczystości przygotowanej 15 stycznia. Licznie przybywający do naszej placówki goście zasiedli w przygotowanych dla nich miejscach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Wioleta Wróbel, która przywitała przybyłych licznie gości i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

     Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych, przedstawiając „jasełka”. Następnie wystąpili uczniowie klas I-III przedstawiając inscenizację „ Rzepka”. Wszyscy zaproszeni z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Wzruszenie dostojnych gości ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowani swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową. Po części artystycznej przyszła kolej na zabawę taneczną, którą poprowadził zespół „Yamaha”. Podczas całej zabawy dzieci brały udział w wielu konkursach organizowanych przez prowadzących. Był to niezwykły dzień zarówno dla Babć i Dziadków, jak i dla dzieci.